یوشیهیده سوگا نخست وزیر ژاپن شد

به گزارش ایرنا  «یوشیهیده سوگا» دبیر کابینه دولت ژاپن در انتخابات درون حزبی روز دوشنبه به عنوان رییس حزب لیبرال دموکرات ژاپن و جانشین «آبه شینزو» نخست وزیر مستعفی این کشور انتخاب شده بود.

سوگا در این انتخابات با "ایشیبا شیگرو" وزیر دفاع سابق و دبیرکل پیشین حزب لیبرال دموکرات و  "کیشیدا فومیئو" وزیر خارجه سابق ژاپن و رئیس امور خط مشی این حزب رقابت کرد و در نهایت توانست به عنوان رییس حزب لیبرال دموکرات انتخاب شود تا راه برای انتخاب او به عنوان نخست وزیر ژاپن همواره شود.

در پایان رای گیری روز دوشنبه سوگا ۳۷۷ رای،  کیشیدا ۸۹ رای و ایشیبا ۶۹ رای کسب کردند.

ساعاتی پیش از انتخاب سوگا به عنوان نخست وزیر، کابینه «آبه شینزو» نخست وزیر مستعفی ژاپن صبح امروز چهارشنبه به صورت دسته جمعی استعفا کرد.

آبه پیش از استعفای رسمی از مقام خود در دفترش گفت: "هر روز تمام تلاش خود را صرف بهبود اقتصادی و دیپلماسی برای منافع ژاپن کرده ام".

یوشیهیده سوگا رهبر جدید حزب لیبرال دموکرات و نخست وزیر جدید ژاپن در سخنانی گفت:  "تمرکزش بر احیا اقتصاد ضربه خورده از کرونا است".

آبه شینزو نخست وزیر ژاپن ۶ شهریور اعلام کرده بود به دلیل ابتلا به بیماری روده از مقام خود استعفا می کند.

سوگا، دستیار دیرینه و دبیر کابینه ژاپن در دوران نخست‌وزیری شینزو آبه، روز دوشنبه توانست رای قاطع حزب حاکم لیبرال دموکراتیک را به دست آورد. او به ادامه بیشتر برنامه‌های آبه از جمله استراتژی اقتصادی او موسوم به آبنومیکس ( اقتصاد آبه‌ای) وعده داد.

براساس نتایج رای‌گیری امروز در پارلمان ژاپن، یوشیهیده سوگا 71 ساله رسما نخست‌وزیر جدید این کشور شد.

او با چالش‌های بسیاری از جمله مقابله با کووید-۱۹ و همچنین اقتصاد رو به افول و تعامل با جامعه‌ای که به سرعت در حال پیر شدن است، روبروست.

آبه که حمایتش برای تضمین پیروزی یوشیهیده سوگا در انتخابات درون حزبی حیاتی بود، در آخرین روز تصدی خود وارد دفتر نخست‌وزیری شده و از مردم ژاپن تشکر کرد. او همچنین به حمایت از دولت آتی به عنوان یک عضو عادی پارلمان متعهد شد.

سوگا پیش از انتخاب شدن به جانشینی آبه در حزب حاکم گفته بود که به دنبال ترویج دموکراسی و افزایش ارتباطات با کشورهای آسیایی مانند چین و کره جنوبی است که از این منظر به باور برخی کارشناسان این موضوع به معنای سیاست مسالمت امیز ژاپن با همسایگان دست‌کم تا انتخابات سال آینده محسوب می‌شود.

البته سوگا در کنار اهتمام به ادامه برنامه‌های اقتصادی و سیاست خارجی خود، نیم نگاهی هم به پیروزی حزب حاکم در انتخابات سراسری سال آینده دارد.

در مجموع برگزاری انتخابات، مقابله با کرونا و فائق امدن بر مشکلات پسا کرونایی از جمله چالش‌های جانشین آبه است. در واقع سوگا تا شهریور سال آینده فرصت دارد تا برای حفظ قدرت حزب حاکم در ژاپن بر مشکلات فائق آید. البته این شکنندگی حزب لیبرال دموکرات به عنوان متنفذترین نیروی سیاسی در ژاپن در حالیست که این حزب از زمان تشکیل پارلمان این کشور یعنی سال ۱۹۵۵ تا کنون فقط یک دوره ۹ ماهه قدرت را به رقبای خود واگذار کرده است.

منبع: خبرگزاری های مهر و ایرنا و سایت وزین انتخاب، چهارشنبه 26 شهریور ماه 99.

اشتراک گذاری پست در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

آمار بازدیدکننده گان

مترجم آنلاین

مترجم آنلاین

دیکشنری آنلاین

نظرسنجی

نظرسنجی شما در رابطه با وب سایت ؟

بازدیدکننده گرامی با تشکر از بازدید شما از سایت مدیریتی اینجانب، لطفا ضمن شرکت در نظرسنجی، نظرات خود را ذیل یکی از مطالب سایت مرقوم فرمائید. با سپاس فراوان دکتر حسن قاسمی شاد


با توجه تجربیات بیش از سی سال در بخش دولتی و خصوصی و نظر به درخواست هاي مکرر بازدیدکنندگان سایت، آماده ارائه خدمات مشاوره مدیریت در زمینه های مختلف منجمله

1-مدیریت منابع انسانی

2- مشاوره رهبری و مدیریت استراتژیک

3 - تهیه طرح های تجاری هستم .

 

لطفا درخواست خود را به صورت دقیق و شفاف به ایمیل اینجانب hghasemishad@gmail.com ارسال نمایید.

تلفن تماس ضرورری 09124193508

نظرات و پیشنهادات :‌

بازدید کننده گرامی، ضمن تشکر و قدردانی از انتخاب سایت مدیریتی اینجانب و آرزوی بهترینها برای جنابعالی ،لطفا نظرات و پیشنهادات خود را ذیل یکی از مطالب و مقالات سایت که در 6 حوزه مدیریت دسته بندی موضوعی شده است مرقوم فرمائید. با تشکر و سپاس از شما  بازدیدکننده عزیز.                      

دکتر حسن قاسمی شاد

Go to top