به ما امتیاز دهید

به اين صفحه امتياز دهيد

با تشکر از حمايت شما

تصمیم گیری و اهمیت تمام کردن کارهای ناتمام

در بخش دیگری از تور مدیریتی روز جمعه، جناب آقای دکتر صبور به چند موضوع و چالش مهم در مدیریت پرداخت. ایشان بخشی از صحبت های خود را با این مثال آغاز کرد که در یک مطالعه، از دو گروه از افراد خواسته شد یک فیلم ویدئویی را به تماشا بنشینند. برای گروه نخست فیلم به طور کامل پخش شد، اما برای گروه دوم پیش از رسیدن به پایان داستان، فیلم را متوقف کردند.

پس از مدتی سراغ هر دو گروه رفتند و جزئیات فیلم را از آن ها پرسیدند. آنچه جالب توجه بود، این بود که گروه دوم که فیلم را ناتمام مشاهده کردند جزئیات بیشتری را به خاطر می آوردند!

پرونده های باز در ذهن ما باقی میماند و بخشی از انرژی ما را صرف میکنند! افراد تمایل ندارند کاری را نیمه رها کنند و اگر پرونده ای را در ذهن خود باز کنند تا آن را به نتیجه نرسانند آرام نمیگیرند. حال تصور کنید یک مدیر مدام تصمیمات خود را به تعویق بیندازد. مدام پرونده هایی جدید در ذهن خود باز کند و نیمه کاره رها کند اما چرا ما تصمیم نمیگیریم؟

چرا گاه تصمیم گیری برای یک مدیر تا این اندازه سخت است.

آقای دکتر صبور در ادامه از مدیران عاملی که در این تور مدیریتی حضور داشتند خواست تا چند مورد از تصمیماتی که به تعویق انداخته اند و در حال حاضر پرونده آن گوشه ذهنشان باز است را روی کاغذ بنویسند تا با آسیب شناسی دلایل به تعویق انداختن تصمیم گیری، کمک کند پرونده های باز خود را ببندند.

 

دو عامل اصلی به تعویق انداختن تصمیم گیری

1- ترس از تکرار گذشته 

گاه تجربیات ناخوشایند و ناموفقی که از تصمیمات قبلی داریم بر تصمیم گیری های ما در آینده تاثیر میگذارد. "آخرین بار که به شریکم اعتماد کردم و ..."،"آخرین بار که به مدیرم اجازه اینو دادم که ....."،"آخرین بار که یه نفرو اخراج کردم و ..."،"آخرین بار که وام گرفتم و ..." این "اگه دوباره"ها، "نکنه اینجور بشه"ها، "من این راهو رفتم"ها خیلی وقت ها مانع از آن است بتوانیم تصمیم درست و به موقع داشته باشیم.

2- کمال گرایی


این مورد همان است که جناب آقای دکتر سیاری نیز در سخنرانی، 5 وسوسه مدیران عامل به آن پرداختند "تصمیم گیری تنها در زمان قطعیت!". بسیاری از مدیران تا تمام شواهد را در دست نداشته باشند، قادر به تصمیم گیری نیستند. باید بدانیم که در زمان قطعیت دیگر تصمیم گیری معنایی ندارد! زمانی که بتوان به طور قطع درست را از غلط تمیز داد، همه میتوانند تصمیم بگیرند! هنر یک مدیر به تصمیم گیری در عدم قطعیت است. این که بداند تا کجا نیاز به جمع آوری اطلاعات و شواهد، بررسی و تحلیل است و از کجا به بعد باید از شهود مدیریتی خود بهره بگیرد و جسارت تصمیم گیری داشته باشد.

تصمیم گیری در محیط ساده و پایدار در مقایسه با تصمیم گیری در محیط پیچیده و ناپایدار

 

این بخش از برنامه تور مدیریتی، توسط جناب آقای دکتر هاشمی، از اساتید گرامی دوره مدیرعامل حرفه ای و دی بی ای مدیرعاملی ماهان ارائه شد. دکتر هاشمی در این بخش با نگاهی استراتژیک به تفاوت محیط های ساده و پایدار و محیط های پیچیده و ناپایدار و تفاوت تصمیم گیری در این دو محیط پرداخت.

این مبحث از جمله مباحثی است که در طول دوره های مدیرعامل حرفه ای و دی بی ای مدیرعاملی ارائه میشود. مدیران عامل باید محیط هایی که درآن حضور دارند را شناسایی کنند، ماهیت آن را بشناسند و توانایی تدوین استراتژی و تصمیم گیری را در هر کدام آن ها داشته باشند.

 

محیط های ساده و پایدار، به محیط هایی با تعداد متغیر پایین اطلاق میشود. محیط هایی که در آن، بررسی و تحلیل چند عاملِ محدود، میتواند منجر به تصمیم گیری شود. در مقابل محیط های پیچیده و ناپایدار قرار دارند. محیط هایی که متغیرهای بسیاری در تصمیم گیری ها تاثیرگذارند و خود این متغیرها نیز پایدار و همیشگی نیستند.

تصمیم گیری و تدوین استراتژی در محیط های پیچیده و ناپایدار، نیاز به دانش، مهارت، شهود و تجربه مدیریتی دارد.

یکی از مواردی که در دوره های مدیرعامل حرفه ای و دی بی ای مدیر عاملی به آن توجه ویژه میشود، ارتقا مهارتهای مدیران به نحوی است که توانایی تصمیم گیری را در شرایط و محیط های مختلف داشته باشند.

زمانی که محیط پیچیده و ناپایدار است، یکی از ابزارهای مهمی که مدیران باید به آن مجهز باشند، ارتباط با مراکز فکری است. مدارس کسب و کار از جمله مراکزی هستند که این امکان را برای مدیران فراهم میسازند. وقتی متغیرهای محیط مدام در حال تغییرند، مدیران باید بتوانند خود را به دانش و مهارت های روز مسلح کنند، باید بتوانند با اساتید و مدیران بازار کسب و کار در ارتباط بوده و به تبادل اطلاعات و تجربه بپردازند، باید مراجعی را برای رصد بازار کسب و کار در دست داشته باشند و راه های عبور از چالش های جدیدی که تا پیش از این وجود نداشت را بیابند.

دوره "مدیر عامل حرفه ای" و پس از آن به شیوه ای عمیق تر دوره "دی بی ای مدیرعاملی" با تمرکز بر این نیاز طراحی شده اند.

توجه به متغیرهای محیط و تغییرات این محیط پیچیده و ناپایدار تا به آن حد است که سرفصلهای ثابت و از پیش تعیین شده ای برای دوره دی بی ای مدیرعاملی در نظر گرفته نشده است و تمامی مباحث مطابق با نیاز روز مدیران تدوین میشود.

 

 

سه وظیفه اصلی یک مدیر ارشد

سخنرانی "سه وظیفه اصلی یک مدیر ارشد" در بخش دیگری از تور مدیریتی روز جمعه، توسط جناب آقای دکتر نظری مهرابی از اساتید گرامی ماهان در دوره مدیرعامل حرفه ای و DBA مدیرعاملی ارائه شد.

1- پیدا کردن مسئله 

یک مدیر ارشد، با اتکا به دانش و مهارت خود باید بتواند سوال هایی از این دست را پاسخ دهد که :"امروز مسئله اصلی بازار من چیست؟"، "امروز مسئله اصلی مشتری من چیست؟"، "امروز مسئله اصلی سازمان من چیست؟" 

2- شناخت فرآیندهای سازمانی 

یک مدیر باید فرآیندهای سازمانی خود را به درستی بشناسد.

3- یافتن راه حل درست برای مسئله 

و وظیفه نهایی یک مدیر، پس از یافتن مسئله، یافت راه حلی درست با شناخت از فرآیندهای سازمانی است.

منبع: سایت مدرسه عالی کسب و کار ماهان> اخبار > تور مدیریتی مدیران عامل.

اشتراک گذاری پست در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

آمار بازدیدکننده گان

مترجم آنلاین

مترجم آنلاین

دیکشنری آنلاین

نظرسنجی

نظرسنجی شما در رابطه با وب سایت ؟

بازدیدکننده گرامی با تشکر از بازدید شما از سایت مدیریتی اینجانب، لطفا ضمن شرکت در نظرسنجی، نظرات خود را ذیل یکی از مطالب سایت مرقوم فرمائید. با سپاس فراوان دکتر حسن قاسمی شاد


با توجه تجربیات بیش از سی سال در بخش دولتی و خصوصی و نظر به درخواست هاي مکرر بازدیدکنندگان سایت، آماده ارائه خدمات مشاوره مدیریت در زمینه های مختلف منجمله

1-مدیریت منابع انسانی

2- مشاوره رهبری و مدیریت استراتژیک

3 - تهیه طرح های تجاری هستم .

 

لطفا درخواست خود را به صورت دقیق و شفاف به ایمیل اینجانب hghasemishad@gmail.com ارسال نمایید.

تلفن تماس ضرورری 09124193508

نظرات و پیشنهادات :‌

بازدید کننده گرامی، ضمن تشکر و قدردانی از انتخاب سایت مدیریتی اینجانب و آرزوی بهترینها برای جنابعالی ،لطفا نظرات و پیشنهادات خود را ذیل یکی از مطالب و مقالات سایت که در 6 حوزه مدیریت دسته بندی موضوعی شده است مرقوم فرمائید. با تشکر و سپاس از شما  بازدیدکننده عزیز.                      

دکتر حسن قاسمی شاد

Go to top