به ما امتیاز دهید

به اين صفحه امتياز دهيد

با تشکر از حمايت شما

با نانسی پلوسی 78 ساله که رییس مجلس نمایندگان آمریکا است آشنا شوید

نانسی پاتریشیا د الساندرو پلوسی متولد ۲۶ مارس ۱۹۴۰ در بالتیمورمرکز ایالت مریلند، آمریکا از اعضای حزب دمکرات و رهبر مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا است.

این نماینده ایالت کالیفرنیا ازسال 2007 تا 2011 عهده دار ریاست مجلس نمایندگان آمریکا بوده و اولین زنی است که به عنوان رئیس مجلس نمایندگان انتخاب شد.

او متولد بالتیمور است و از آمریکایی‌های ایتالیایی‌تبار به حساب می‌آید. او در سانفرانسیسکو از دوستان نماینده کنگره، فیلیپ برتون شد و در ۱۹۷۶ از کالیفرنیا عضو کمیته ملی دموکرات شد و تا ۱۹۹۶ در این سمت بود. پس از مرگ برتون در ۱۹۸۳، همسرش سالا جای او را گرفت.

او در ۱۹۸۶ به سرطان مبتلا شد و تصمیم گرفت در انتخابات ۱۹۸۸ شرکت نکند و به جایش، پلوسی نامزد شود و از ارتباط‌های برتون، بهره‌مند باشد.

سالا در ۱ فوریه ۱۹۸۷، یک ماه پس از یادکردن سوگند درگذشت. پلوسی در انتخابات ویژه برای جایگزینی او، پیروز شد و هری بریت را در ۷ آوریل ۱۹۸۷ شکست داد.

پس از آن رقیب جمهوری‌خواهش هریت راس را به آسانی در ۲ ژوئن ۱۹۸۷ شکست داد و یک هفته بعد روی صندلی نمایندگی کنگره نشست.

او اولین کالیفرنیایی، اولین ایتالیایی-آمریکایی و اولین زنی است که رئیس مجلس نمایندگان آمریکا می‌شود .

نمایندگان مجلس آمریکا با220 رای نانسی پلوسی نماینده دمکرات کالیفرنیا را برای ریاست یکصد و شانزدهمین مجلس برگزیدند.

نانسی پلوسی با 220 رأی موافق این سمت را به دست آورد. رقیب او «کوین مک‌کارتی»، رهبر جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان ۱۹۲ رأی آورد. ۱۲ نماینده دموکرات علیه پلوسی رأی دادند.

مجلس نمایندگان پس از هشت سال بار دیگر در دست دمکرات ها قرار گرفته است و با توجه به اختلاف های شدیدی که با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا دارند، دوره پر تنشی برای این دوره از مجلس پیش بینی می شود.

پلوسی اولین رئیس مجلس نمایندگان آمریکا است که در زمانه‌ای به این سمت انتخاب شده که چشم‌ها برای نظارت بر رئیس‌جمهور دمدمی‌مزاج آمریکا به کنگره است.

دیدگاه‌ های بین المللی نانسی پلوسی:

او یکی از مخالفان سیاست‌ های جرج بوش در اعزام نیرو به عراق بود. 

وی در این خصوص گفته بود: "به دلیل این جنگ غیر ضروری تقریبا بیش از 2900 تن از سربازان آمریکایی جان خود را از دست دادند و بیش از 11000 تن از سربازان ارتش آمریکا معلول دائمی شده اند. کنگره آمریکا بیش از 350 میلیارددلار برای این جنگ اختصاص داد و جایگاه سیاسی و اخلاقی آمریکا به دلیل پیامدهای این جنگ در عرصه بین المللی زیر سوال رفت".

پلوسی همچنین مخالف دخالت آمریکا در جنگ خلیج فارس در سال 1991 بود.

او همچنین با تحریم کوبا مخالفت کرده بود.

پلوسی همچنین از مخالفان اقدامات ترامپ در خصوص خروج آمریکا از توافق های بین المللی از جمله توافق هسته ای با ایران بوده است.

افتخارها:

وی اولین زن در تاریخ آمریکا است که به سمت ریاست مجلس نمایندگان دست یافته‌ است.

یکی از خیابان های سانفرانسیسکو در «گلدن گیت پارک»، نانسی پلوسی نامگذاری شده است.

رکورد شکنی:

او با ایراد سخنرانی از ساعت 10:04 دقیقه صبح 7 فوریه 2018 تا غروب همان روز به مدت 8  ساعت، رکورد پیشین طولانی‌ ترین سخنرانی، مربوط به «چمپ کلارک» در سال 1909 را شکست. در آن سال، چمپ کلارک سناتور سابق دموکرات ها به مدت 5 ساعت و 15 دقیقه بدون وقفه صحبت کرده بود.

پلوسی در مقابل ترامپ :

انتخاب مجدد پلوسی به ریاست مجلس نمایندگان آمریکا از دو جنبه حائز اهمیت است. نخست اینکه وی از زمان انتخاب شدنش در سال 2006 فضای کنگره را به شکلی تغییر داد که زنان بیشتری امکان ورود به آن را داشته باشند. در سال 2006 مجلس نمایندگان مجلسی کاملا مردانه بود و حالا با حضور زنان در این مجلس تغییر محسوسی در شکل و شمایل آن رخ داده است. 

دومین مسئله مهم انتخاب نانسی پلوسی به ریاست کنگره آمریکا، همزمانی آن با دوران ریاست‌ جمهوری ترامپ است. شخصی که از زمان روی کار آمدنش در سال 2016 تنش‌ های زیادی را علاوه بر دموکرات‌ ها، با هم‌ حزبی‌ های خود نیز تجربه کرده است. در همین رابطه در حالی دموکرات‌ ها با رهبری نانسی پلوسی کنگره را در اختیار گرفته‌ اند که کاخ سفید درگیر یک چالش جدی بر سر بودجه دیوار مرزی با مکزیک است و هنوز بخش‌ هایی از دولت آمریکا به واسطه عدم توافق بر سر بودجه این دیوار تعطیل است. از سوی دیگر سایه استیضاح بر سر مسئله دخالت روسیه در انتخابات سال 2016  و اوکراین گیت همچنان بر سر ترامپ سنگینی می‌ کند و بسیاری از دموکرات‌ ها از موقعیت خود برای به استیضاح کشاندن رئیس‌ جمهور استفاده کردند و وی را استیضاح کردند. نانسی پلوسی در مراسم سوگند خود همچنین اعلام کرده بود که دموکرات‌ ها در دو سال آینده با ترامپ و حزبش مشکل خواهند داشت و با بودجه‌ های کلانی مانند ساخت دیوار مرزی با مکزیک موافقت نخواهند کرد. او همچنین تاکید کرده که اختلاف نظر اساسی بر سر بودجه با دولت همچنان باقی است و در آینده نیز تشدید خواهد شد.

زندگی خصوصی :

او در زمانی که در کالج بود با «پل پلوسی» آشنا شد. آنها در 7 سپتامبر 1963 در بالتیمور با هم ازدواج کردند.

آنها بعد از ازدواج به نیویورک وبعد در سال 1969 به سانفرانسیسکو نقل مکان کردند. آنها 5 فرزند به نام های «نانسی کارین»، «کریستین»، «ژاکلین»، «پل» و «الکساندر» دارند. آنها همچنین 8 نوه دارند.

 نانسی پلوسی دادستانهای دادگاه استیضاح دوناد تامپ را مشخص کرد

 "نانسی پلوسی"، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه دو نفر از اعضای ارشد این مجلس را به عنوان دادستان‌های دادگاه استیضاح «دونالد ترامپ» مشخص کرد.

طبق گزارش رسانه‌های آمریکا، «آدام شیف»، رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان که وظیفه انجام تحقیقات درباره استیضاح ترامپ را به عهده داشت و «جرولد نادلر»، رئیس کمیته قضایی این مجلس که در تصویب بند‌های استیضاح ترامپ نقش اصلی را داشت به عنوان دادستان‌های دادگاه استیضاح مشخص شده‌اند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشته پلوسی مجموعاً هفت نفر را به عنوان تیم دادستانی دادگاه استیضاح ترامپ مشخص کرده است. اعضای این تیم، گروهی با تجارب حقوقی، دادگاه‌های نظامی و اجرای قانون هستند.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت: «امروز روز مهمی است. مسئله به قانون اساسی ایالات متحده مربوط می‌شود.»

"نانسی پلوسی" رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز سه‌شنبه گفت: رأی‌گیری درباره ارسال بند‌های استیضاح «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا به مجلس سنا روز چهارشنبه انجام خواهد شد.

مجلس نمایندگان آمریکا بامداد ۲۸ آذرماه با اکثریت آرا هر دو بند قطعنامه استیضاح «دونالد ترامپ» را به تصویب رساند تا او سومین رئیس‌جمهور تاریخ آمریکا لقب بگیرد که استیضاح می‌شود.

اعضای مجلس نمایندگان آمریکا در دو مرحله بر سر این دو بند رأی‌گیری کردند. ابتدا بند «سوءاستفاده از قدرت» به رأی گذاشته شد که با ۲۳۰ رأی موافق و ۱۹۷ رأی مخالف مورد موافقت قرار گرفت.

قانونگذاران مجلس نمایندگان آمریکا دیگر بند این قطعنامه که به اتهام «ممانعت در تحقیقات کنگره» مربوط می‌شد را نیز به تصویب رساندند. این بند با ۲۲۹ رأی مثبت و ۱۹۸ رأی منفی به تصویب رسید.

پیش از این کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا، «سوءاستفاده از قدرت» و «مانع‌تراشی در تحقیقات کنگره» را به عنوان دو بند استیضاح دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا تصویب کرده بود.

نقش اصلی مجلس نمایندگان تصویب همین طرح استیضاح بود و باقی امور استیضاح در مجلس سنا صورت می‌گیرد؛ جایی که برعکس مجلس نمایندگان، جمهوری‌خواهان در اکثریت هستند.

در مجلس سنا چیزی شبیه یک دادگاه شکل خواهد گرفت که ریاست آن با رئیس دیوان عالی است و سناتور‌ها در آن نقش اعضای هیات منصفه را دارند. برای خلع ترامپ از قدرت، دوسوم سناتور‌ها (۶۷ نفر) باید به عزل او رای دهند؛ امری که با توجه به اکثریت جمهوری‌خواهان در مجلس سنا در شرایط عادی غیرممکن به‌نظر می‌رسد. با این حال در جریان استیضاح، دموکرات‌ها فرصت آن را خواهند داشت تا با نقد جدی عملکرد ترامپ، رای او را در انتخابات ۲۰۲۰ بشکنند.

ترامپ به شدت با استیضاح مخالف است و اتهامات مجلس نمایندگان علیه خود را قاطعانه رد کرده است.

منبع: سایت فرارو، بخش اخبار جهان، 25 دی ماه 1398 و نیز خبرگزاری فارس.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، بخش بین الملل، سه شنبه 3 دی ماه 98 .

اشتراک گذاری پست در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

آخرین ویرایش در پنج شنبه, 26 دی 1398 ساعت 11:07

آمار بازدیدکننده گان

مترجم آنلاین

مترجم آنلاین

دیکشنری آنلاین

نظرسنجی

نظرسنجی شما در رابطه با وب سایت ؟

بازدیدکننده گرامی با تشکر از بازدید شما از سایت مدیریتی اینجانب، لطفا ضمن شرکت در نظرسنجی، نظرات خود را ذیل یکی از مطالب سایت مرقوم فرمائید. با سپاس فراوان دکتر حسن قاسمی شاد


با توجه تجربیات بیش از سی سال در بخش دولتی و خصوصی و نظر به درخواست هاي مکرر بازدیدکنندگان سایت، آماده ارائه خدمات مشاوره مدیریت در زمینه های مختلف منجمله

1-مدیریت منابع انسانی

2- مشاوره رهبری و مدیریت استراتژیک

3 - تهیه طرح های تجاری هستم .

 

لطفا درخواست خود را به صورت دقیق و شفاف به ایمیل اینجانب hghasemishad@gmail.com ارسال نمایید.

تلفن تماس ضرورری 09124193508

نظرات و پیشنهادات :‌

بازدید کننده گرامی، ضمن تشکر و قدردانی از انتخاب سایت مدیریتی اینجانب و آرزوی بهترینها برای جنابعالی ،لطفا نظرات و پیشنهادات خود را ذیل یکی از مطالب و مقالات سایت که در 6 حوزه مدیریت دسته بندی موضوعی شده است مرقوم فرمائید. با تشکر و سپاس از شما  بازدیدکننده عزیز.                      

دکتر حسن قاسمی شاد

Go to top