سناتور کاملا هریس منتخب معاون جوبایدن کیست

کاملا هریس فرزند یک خانواده مهاجر است که والدینش جامائیکایی و هندی بودند. مادرش شیمالا گوپالان در چنای هند متولد شد و به ایالات متحده آمریکا مهاجرت کرد تا در برنامه دکتری در یو سی برکلی حضور یابد. مادر سرطان شناس و پدر استاد اقتصاد دانشگاه بود. او شهروندی است که دارای سه هویت است: آمریکایی، هندی و آفریقایی (جاماییکایی). با این حال این بانوی 55 ساله خود را آمریکایی می داند چرا که پیشرفت خود را مدیون سرزمین مذکور می داند.  هریس در اوکلند کالیفرنیا به دنیا آمده است. وی پس از فارغ التحصیلی از مدرسه حقوق، دادستان محلی در شهر آلامدا آمریکای شد. سال ۲۰۰۳، توانست بازپرس قضایی سانفرانسیسکو شود. هفت سال بعد، وی به سمت دادستان کل کالیفرنیا انتخاب شد. وی نخستین فرد رنگین پوستی بود که توانست به این پست برسد.

کاملا هریس سال ۲۰۱۶ و با انتخاب شدن به عنوان سناتور در سنای آمریکا، به عرصه سیاست ملی آمریکا راه یافت. وی از همان ابتدا خود را به عنوان منتقد جدی و سرسخت دونالد ترامپ معرفی کرد.

سال ۲۰۱۹، نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از حزب دموکرات اعلام کرد. با این حال، قبل از برگزاری نخستین دور از انتخابات درون حزبی در آیووا، کناره گیری کرد. در ماه مارس، وی حمایت خود را همزمان با حمایت دسته جمعی دموکرات‌ها از جو بایدن در برابر برنی سندرز، از او اعلام کرد.

کامالا هریس خود را یک سیاستمدار ترقی خواه و پیشرو می‌داند

هریس، اولین آمریکایی هندی‌تبار و دومین زن آمریکایی آفریقایی‌تبار در تاریخ ایالات متحده آمریکا است که به مقام سناتوری می‌رسد. در جریان مبارزات انتخاباتی‌اش هم باراک اوباما و جو بایدن، از وی حمایت کردند.

سناتور کاملا هریس عضو دمکرات کمیته قضایی سنای آمریکا در گفت و گو با شبکه تلویزیونی ام اس ان بی سی نیوز گفت دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا فاسدترین رییس جمهوری است که او تا کنون دیده است.

مجری برنامه در ابتدا نظر او را در ارتباط با سخنان ویلیام بار، دادستان کل آمریکا در جلسه استماع کنگره پرسید.

هریس در پاسخ به این سوال گفت: او با اعضای کنگره رک و راست صحبت نکرد و در واقع باید گفت که با مردم رک و راست صحبت نکرد. فکر می‌کنم تاریخ نشان داده است که دادستان کل این کشور مشاور فاسدترین رئیس جمهور در آمریکاست. این یک حقیقت است

مجری برنامه از او پرسید فکر می‌کنم ویلیام بار از پاسخ دادن به این سوال شانه خالی کرد که چرا همچنان به حمایت از دوستان دونالد ترامپ  ادامه می‌دهد. نظر شما در این باره چیست؟ آیا او در این نشست پاسخ مشخصی در این باره ارائه کرد که چرا از دوستان تراپ حمایت می‌کند؟

هریس در پاسخ به این سوال گفت: به نظر من او قادر به هدایت سمتی نیست که برایش منصوب شده است. ویلیام بار ارشدترین مقام مجری قانون در آمریکاست. او در واقع نماینده مردم آمریکاست، اما این طور نشان داده و وظایف خود را به گونه‌ای انجام داده است که گویی وکیل شخصی و سیاسی دونالد ترامپ است.

او ادامه داد: همه اقداماتی که دادستان کل آمریکا تاکنون انجام داده است در همین راستا قرار دارد. سخنان او در ارتباط با مایکل فلین، راجر استون، لافارل این موضوع را نشان می‌دهد. آیا زمانی که نمی‌تواند این فرد  با مردم رک و راست باشد آیا می‌تواند در ارتباط با انتخابات صادق باشد؟

سناتور آمریکایی تاکید کرد که ویلیام بار نیرو‌های فدرال را به شهر‌های مختلف در آمریکا به ویژه پورتلند اعزام کرده است و در واقع در حال نشان دادن این موضوع است که از وقتش و از قدرتش به جای این ک به نام مردم استفاده کند در حال اختصاص وقت و قدرتش برای پیشبرد فرصت‌های سیاسی دونالد ترامپ است.

او گفت: بهترین راه مقابله با این روند این است که ما باید در انتخابات ماه نوامبر به پیروزی برسیم و در واقع بایدن باید برنده شود تا ما شاهد وجود یک نظام مبتنی بر عدالت در آمریکا باشیم که ارائه کننده ایده آل‌های ما در زمینه دموکراسی و مفاد قانون اساسی است که در واقع ویلیام بار به آن‌ها پایبند نیست. 

منابع:

سایت فرارو، اخبار، کد خبر 450710 مورخ 23/5/99 .

سایت افکار نیوز- قسمت بین الملل، شناسه خبر 983387 مورخ 8/5/99 .

روزنامه دنیای اقتصاد، گروه بین الملل، پنجشنبه 23/5/99 .

اشتراک گذاری پست در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

آمار بازدیدکننده گان

مترجم آنلاین

مترجم آنلاین

دیکشنری آنلاین

نظرسنجی

نظرسنجی شما در رابطه با وب سایت ؟

بازدیدکننده گرامی با تشکر از بازدید شما از سایت مدیریتی اینجانب، لطفا ضمن شرکت در نظرسنجی، نظرات خود را ذیل یکی از مطالب سایت مرقوم فرمائید. با سپاس فراوان دکتر حسن قاسمی شاد


با توجه تجربیات بیش از سی سال در بخش دولتی و خصوصی و نظر به درخواست هاي مکرر بازدیدکنندگان سایت، آماده ارائه خدمات مشاوره مدیریت در زمینه های مختلف منجمله

1-مدیریت منابع انسانی

2- مشاوره رهبری و مدیریت استراتژیک

3 - تهیه طرح های تجاری هستم .

 

لطفا درخواست خود را به صورت دقیق و شفاف به ایمیل اینجانب hghasemishad@gmail.com ارسال نمایید.

تلفن تماس ضرورری 09124193508

نظرات و پیشنهادات :‌

بازدید کننده گرامی، ضمن تشکر و قدردانی از انتخاب سایت مدیریتی اینجانب و آرزوی بهترینها برای جنابعالی ،لطفا نظرات و پیشنهادات خود را ذیل یکی از مطالب و مقالات سایت که در 6 حوزه مدیریت دسته بندی موضوعی شده است مرقوم فرمائید. با تشکر و سپاس از شما  بازدیدکننده عزیز.                      

دکتر حسن قاسمی شاد

Go to top