پیتر دراکر در مقاله‌ خود به نام «مدیریت اثربخش کسب و کار» گفته بود: «هیچ کاری بیهوده‌تر از این نیست که تلاش زیادی برای انجام دادن کاری به عمل آورید که اصلاً ارزش انجام دادن را ندارد. کاری را تنها به این دلیل انجام ندهید که بگویید حجم کارم افزایش یافته است. منظور من این است که شما نباید خود را مجبور و ملزم به انجام چنین کاری بدانید.»
در کتاب حاشیه‌ فرآیندها، پیتر کین به خطرات اجرای فرآیندهای غلط و نادرست پرداخته است. او هشدار می‌دهد که در بسیاری موارد، حتی بهترین سطوح پیشرفت نیز به معنای عملکرد بهتر در کسب و کار نیستند. کین بر اهمیت توسعه‌ فرآیندهایی تأکید می‌کند که ارزش جدیدی را برای افرادی به دنبال دارند که حاضرند بابت تحقق آنها هزینه کنند.
برای انتخاب و گزینش کارهای ارزشمند از کارهایی که تنها پول و وقت شما را تلف می‌کنند، به دنبال طرح ‌هایی باشید که برای مشتریان ملموس هستند، بر صلاحیت‌های محوری شما تأثیر می‌گذارند و یا شما را از رقبایتان متمایز می‌سازند. سرمایه‌گذاری‌های خود را متمرکز بر فرآیندهایی کنید که ارزشمند هستند و تنها بر اساس سنت‌ها و سبک‌های قدیمی، هر فرآیندی را دنبال نکنید. نوآوری و ابتکار می‌تواند به طور ناگهانی، فرآیندهای معمولی را به فرآیندهایی ارزشمند تبدیل سازد و فعالیت‌های معمول امروز را به فعالیت‌هایی در آینده تبدیل کند که به شدت باعث خرسندی مشتریان و سودآوری شما می شوند.  

زمانی که شرایط و محیط کسب وکار رقابتی تر می شود،بهترین راه حفظ موقعیت موسسه شما و بهبود عملکرد آن،برنامه ریزی خلاقانه است.

رهبران نیازمند دیدگاه وچشم اندازهستند وباید هدف هایی را طراحی کنند که پیروان مشتاقانه برای رسیدن به آن ها تلاش کنند.

گرداوری وتنظیم:حسن قاسمی شاد منبع:مهارت های مدیریتی خود را ارزیابی کنید/نویسنده:مایکل کریسپ،مترجم:غلامحسین خانقایی ،تهران:نسل نو اندیش،1387

 

 

 

اشتراک گذاری پست در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

0 #2 محمدزاده 1394-05-24 12:15
با سلام خدمت استاد و همكار محترم
باتشكر از مطلب مفيدتان. ايده خوبي است براي كارآفرينان
باتشكر از مطلبتان
نقل قول کردن
0 #1 امیر رشیدی نیک 1394-05-23 06:59
اشاره به مفهوم بهره وری در اینجاخود را نشان میدهد
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


آمار بازدیدکننده گان

مترجم آنلاین

مترجم آنلاین

دیکشنری آنلاین

نظرسنجی

نظرسنجی شما در رابطه با وب سایت ؟

بازدیدکننده گرامی با تشکر از بازدید شما از سایت مدیریتی اینجانب، لطفا ضمن شرکت در نظرسنجی، نظرات خود را ذیل یکی از مطالب سایت مرقوم فرمائید. با سپاس فراوان دکتر حسن قاسمی شاد


با توجه تجربیات بیش از سی سال در بخش دولتی و خصوصی و نظر به درخواست هاي مکرر بازدیدکنندگان سایت، آماده ارائه خدمات مشاوره مدیریت در زمینه های مختلف منجمله

1-مدیریت منابع انسانی

2- مشاوره رهبری و مدیریت استراتژیک

3 - تهیه طرح های تجاری هستم .

 

لطفا درخواست خود را به صورت دقیق و شفاف به ایمیل اینجانب hghasemishad@gmail.com ارسال نمایید.

تلفن تماس ضرورری 09124193508

نظرات و پیشنهادات :‌

بازدید کننده گرامی، ضمن تشکر و قدردانی از انتخاب سایت مدیریتی اینجانب و آرزوی بهترینها برای جنابعالی ،لطفا نظرات و پیشنهادات خود را ذیل یکی از مطالب و مقالات سایت که در 6 حوزه مدیریت دسته بندی موضوعی شده است مرقوم فرمائید. با تشکر و سپاس از شما  بازدیدکننده عزیز.                      

دکتر حسن قاسمی شاد

Go to top